Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова Руский язык English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Сторінки історії пироговської садиби Вишня Історичні витоки створення музею-садиби М.І. Пирогова Керівники музею Таємниці довготривалого збереження тіла М.І.Пирогова Щоденник геніального вченого вражає і сьогодні З історії церкви-некрополя М.І.Пирогова Листування М.І.Пирогова з баронесою Е.Ф.Раден – що за ним? Лікарська практика М.І.Пирогова в садибі Вишня Мировий посередник М.І.Пирогов та селянська реформа 1861 р. Пироговські з’їзди та читання як форма популяризації наукової спадщини М.І. Пирогова Чарівний світ садиби Вишня

Герасименко Василь Іванович

 

 Начальник музею-садиби М. І. Пирогова (1945 – 1950 рр).

 

    


Народився 18 березня 1902 р. у селі Іванівка колишнього Воронцовського повіту Херсонської губернії. По закінченні земської фельдшерської школи з 1921 по 1923 рр. працював фельдшером на Херсонщині. З 1921 по 1926 рр. добровільно служив у Червоній армії. В 1926 – 1931 рр. навчався у Військово-медичній академії. Служив військовим лікарем стрілецьких полків, начальником санітарного відділу Окремої Далекосхідної Армії, потім здійснював викладацьку роботу, готуючи офіцерів медичної служби колишнього СРСР. Під час Другої світової війни керував військово-санітарними управліннями Червоної армії, очолював військову кафедру Саратовського медичного інституту.

     У 1945 р. був призначений начальником філіалу Військово-медичного музею Збройних Сил СРСР – музею-садиби М. І. Пирогова в м. Вінниці. На цій посаді провів велику роботу з підготовки музею до відкриття (проведення першого ребальзамування тіла М. І. Пирогова, ремонт музейних будівель, створення перших експозицій у будинку М. І. Пирогова, розчистка та прибирання території садиби, будівництво огорожі, оранжереї, проектування паркової частини, закладка алей, насадження декоративних і плодових дерев), багато працював над вивченням праць М. І. Пирогова, присвятив йому дисертаційне дослідження. Протягом перших трьох років існування (1947 – 1950) експозиційний фонд музею нараховував близько 550 музейних предметів, серед яких переважали фотокопії письмових документів і фоторепродукції графічних зображень (портрети осіб, фасади та інтер’єри архітектурних споруд, пов’язаних з оточенням та життям М. І. Пирогова), 50 одиниць живопису (картин та малюнків). Річна кількість відвідувачів за цей період зросла з 3 до 10 тисяч.
     З 1950 по 1952 рр. В. І. Герасименко став слухачем командного факультету Військово-медичної академії (м. Ленінград), по закінченні якого був призначений начальником медичного відділу Військової академії зв’язку, а 1954 р. звільнений до запасу.


     На фото: В. І. Герасименко (у центрі ближнього ряду) з групою відвідувачів музею. 1947 р.

 


Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна