Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова Руский язык English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Експозиції Наукова діяльність Послуги Фотогалерея Контакти Державні закупівлі Оголошення
Історія створення музею Новини, події: 65 років - історія, сьогодення, майбутнє Біографія ген. директора Спростування фактів, надрукованих у газеті «33 канал» № 22 від 26 жовтня 2016 року

Науково-практична конференція
"Національному музею-садибі М.І. Пирогова -
65 років:
історія, сьогодення, майбутнє"

22 листопада 2012 р. у музеї до 65 роковин його заснування проведена науково-практична конференція, у якій взяли участь науковці музею-садиби, Вінницького національного медичного університету, лікарі, викладачі, історики медицини, воєнні історики, краєзнавці. Робота конференції поєднала науково-практичний аспект зі святковим настроєм усіх присутніх - господарів та гостей, об'єднаних спільним інтересом до невичерпно-актуальної наукової спадшини Миколи Івановича Пирогова.


До програми конференції були включені доповіді з історії створення, становлення, розвитку та перспектив пироговського меморіалу у Вінниці, а також окремі питання наукової спадщини М.І. Пирогова. З програмою конференції її учасників ознайомив вчений секретар музею В.О. Гайдуков.


З вітальною промовою та доповіддю: «Національний музей-садиба М.І. Пирогова як центр науково-просвітницької роботи» висупив генеральний директор лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки, заслужений лікар України, к.м.н., доцент П.М. Гунько. 


Професор, проректор, зав. кафедрою ВНМУ ім. М.І. Пирогова д.м.н. Ю.І. Гумінський присвятив свою доповідь темі: «Наукові здобутки М.І. Пирогова та сучасна анатомія»


Вчений секретар Національного музею-садиби М.І. Пирогова, В.О. Гайдуков розповів про генерал-полковника медичної служби Ю.І. Смірнова та його внесок у створення пироговського меморіалу».

 

Професор ВНМУ ім. М.І. Пирогова д.м.н. В.І. Півторак розповів про впровадження ідей М.І. Пирогова на кафедрі оперативної хірургії та топографічної анатомії.

Головний зберігай фондів Національного музею-садиби М.І. Пирогова З.С. Мартинова доповіла про тривале збереження бальзамованого тіла М.І. Пирогова як унікальний науковий експеримент.

Завідувач відділу науково-експозиційної та екскурсійної роботи К.Ф. Антощук розповіла про увічнення пам'яті М.І. Пирогова.

Старший науковий співробітник музею М.І. Юкальчук ознайомила учасників конференції з історією Вишенського маєтку М.І. Пирогова.

Доцент ВНМУ ім. М.І. Пирогова к.м.н. Л.П. Солєйко зробила доповідь «М.І. Пирогов та видатні літератори XIX століття».

Лікар Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова А.І. Аронова закцентувала увагу слухачів на основи деонтології у працях М.І. Пирогова.


Голова правління Союзу ветеранів розвідки ВМФ С.І. Супряга розповів про легендарного матроса П.М. Кошку - славетного земляка-подолянина та колишнього пацієнта М.І. Пирогова за часів Східної (Кримської) війни.


Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна