Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова Руский язык English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Експозиції Наукова діяльність Послуги Фотогалерея Контакти Державні закупівлі Оголошення
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Аптека Церква-некрополь Територія музею

Цитата

«Я бескорыстно посвятил всю жизнь служению истине и отечеству»

Н. И. Пирогов.


Зала №1. Головний корпус

Дитинство та юність М.І. Пирогова

Московський університет

Картина М.І. Пирогов з нянею Катериною Михайлівною.
М.І. Пирогов
з нянею Катериною Михайлівною.
Картина худ.
А. Сороки

Життя та діяльність видатного вченого, геніального лікаря, педагога і громадського діяча Миколи Івановича Пирогова залишили глибокий слід у історії вітчизняної науки і культури.

Вони пронизані невичерпною любов‘ю до Батьківщини, свого народу і є прикладом служіння ідеалам правди, добра, гуманізму. Останні 20 років М.І. Пирогов прожив у своїй садибі Вишня, що поблизу міста Вінниці. 9 вересня 1947 року тут відкрито музей.

Музейний комплекс складається з будинку, в якому жив всесвітньо відомий вчений, його аптеки, садиби площею 20 гектарів, церкви-некрополю, де покоїться його набальзамоване тіло.

М.І. Пирогов народився 13 листопада (25 листопада н.с.) 1810 року в Москві у родині військовослужбовця.

Дитинство та юність М.І. Пирогова. Московський університет.
Фрагмент експозиції 1 зали музею
Любов до медицини йому прищепив професор Є.О. Мухін. У чотирнадцять років Микола Пирогов стає студентом Московського університету. Серед вчителів і наставників М.І. Пирогова було багато передових, прогресивно налаштованих професорів: М.Я. Мудров, Є.О. Мухін, Х.І.Лодер, О.О. Іовський. За роки навчання в університеті Микола Іванович взяв все краще, що могла йому дати вітчизняна наука і такі передові західноєвропейські вчені і просвітителі як Руссо, Вольтер, Мажанді.

1828 року вісімнадцятирічний Пирогов успішно закінчує Московський університет і направляється до міста Дерпт (нині Тарту, Естонія) для підготовки до професорської діяльності.

Продивитися фотогалерею >>

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна