Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Музей-аптека М. І. Пирогова Церква-некрополь Територія музею

Цитата

«Я люблю честь родины, - а не чины; это врожденное, его из сердца не вырвешь и не переделаешь»

Н.И. Пирогов

«Нет солдата под Севастополем, нет солдатки или матроски, которая б не благословила бы имени Пирогова и не учила бы своего ребенка произносить это имя с благоговением».

Н. А. Некрасов


Зала № 5

Діяльність М. І. Пирогова під час Кримської війни (1853-1856 рр).

Кримська війна 1853-1856 рр. – повномасштабний воєнний конфлікт, у якому взяли участь Росія, Туреччина, Великобританія, Франція і Сардинське королівство. Україна, перебуваючи у складі Російської імперії, була втягнена у конфлікт Росії з іншими державами. Територія України стала театром воєнних дій, були задіяні її людські і матеріальні ресурси, тут розгорнулися найтрагічніші події війни.

Восени 1854 року М. І. Пирогов з групою лікарів добровільно виїхав до Криму у діючу армію. Вся його діяльність була пронизана бажанням полегшити страждання поранених. Він вражав оточуючих працездатністю, прагненням скрізь встигнути надати посильну допомогу.

 Безсмертними заслугами М. І. Пирогова у воєнній медицині стали: вперше у світі здійснене сортування поранених і хворих в залежності від важкості і місця поранення, створення транспортних відділень, застосування ефірного наркозу і нерухомої гіпсової пов’язки, заснування інституту сестер милосердя, організація їх праці з догляду за пораненими та хворими.

Спостережливість, наполеглива боротьба з невіглаством і відсталістю в організації медичної справи дали змогу М. І. Пирогову зробити незаперечний висновок про те, що «не медицина, а адміністрація відіграє головну роль у справі допомоги пораненим і хворим на театрі війни».

В експозиції зали представлені матеріали про участь у війні американських лікарів-волонтерів, керівництво М. І. Пирогова Хрестовоздвиженською общиною сестер милосердя, його діяльність на посаді технічного директора Інструментального заводу, медичні інструменти, відомих пацієнтів М. І. Пирогова, серед яких хімік Д. І. Мендєлєєв, герой оборони Севастополя розвідник П. М. Кошка.

 
 Зала 5. Фрагмент експозиції.
На передньому плані скульптурна композиція "Пирогов і матрос".
Скульптор В. М. Друзін



























Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна