Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Історія створення музею Пироговський пікнік 2023 Аудіогід "Садиба Вишня М. І. Пирогова" Квест "Цілющі джерела Чудесного лікаря" Ювілей. Музею - 75 років Навчання музейних наукових співробітників на базі пироговського меморіалу Садиба Вишня: туристичний магніт регіону Травень 2022. Прикрашаємо садибу Вишня День святителя Миколая Чудотворця День єднання Богослужіння у церкві-некрополі М.І.Пирогова Науково-практична конференція 140 років пам"яті М. І. Пирогова 211 років від дня народження М.І. Пирогова Співпраця з Вінницьким торговельно-економічним інститутом Зустріч колективу музею з новим генеральним директором Алея життя Музей на Дні міста - 2021 День народження музею Пироговський пікнік Орден Єфрема Йосиповича Мухіна Пирогову і пироговцям Фахова практика студентів у пироговському меморіалі Проєкт першої домедичної допомоги «Lifeguards» Урочисте богослужіння з нагоди Дня Святого Миколая Чудотворця Благодійна допомога Національному музею М.І. Пирогова 300 троянд для садиби Пирогова Богослужіння на честь Святого Миколая Чудотворця План діяльності системи енергетичного менеджменту

Пироговський пікнік 2023

 

10 вересня 2023 р. у Національному музеї-садибі М. І. Пирогова відбувся другий в історії «Пироговський пікнік». Він, як і попередній (2021 р.) привернув увагу широкого кола відвідувачів, серед яких були не лише вінничани, а й жителі різних регіонів України, для яких наше місто стало гостинним і рідним за останніх півтора року. Цьогорічний захід був різноплановим і, серед усього, ставив мету ознайомити присутніх з новими музейними експозиціями, новим виданням путівника. Здійснювався збір благодійних коштів для підтримки ЗСУ. Благодійників і усіх гостей пригощали яблуками з пироговського меморіального саду.

Напочатку заходу гостям був представлений новий експозиційний розділ «Пирогов і Україна», який зустрічає відвідувачів при вході до будинку-музею видатного хірурга.

Як ніколи актуальними в останні роки стали питання воєнно-польової медицини. Загальновідомо, геній медицини М. І. Пирогов, останній період життя якого були тісно пов'язаний з Україною і, зокрема, з Вінниччиною, у ті роки створив «Начала» (основи) цієї галузі лікарської допомоги. Тому працівники музею організували експозиційну виставку «Воєнно-польова хірургія від Пирогова до сьогодення», у якій стисло закцентували увагу глядачів на особистостях тих людей, які створили цю науково обґрунтовану систему допомоги пораненим і хворим під час війни і зреалізували її на практиці – від пироговських часів дотепер. Серед них, – немало українців, – як учених, так і практичних лікарів і медиків, багато з яких, віддали своє життя заради спасіння людей. На ознайомлення з експозицією прийшла мати нашої землячки Яни Рихліцької – волонтерки, бойової медикині стабілізаційного пункту 93-ї  бригади «Холодний Яр», яка загинула під обстрілом у автомобілі «швидкої» під час евакуації військових у Бахмуті. На виставці представлені особисті речі Яни Рихліцької, передані матір’ю.

Ще одна оновлена експозиційна виставка знайомить відвідувачів зі сторінками історії музею, який 9 вересня 2023 року відзначив 76-ту річницю від дня відкриття.

Обидві виставки створені за підтримки і благодійної допомоги СТОВ АФ «Ольгопіль» Каленича П. С.

Потім відвідувачі були ознайомлені з новим виданням музейного путівника, у якому, зокрема, відображено оновлену впродовж останнього десятиріччя експозицію будинку-музею. Путівник вперше у повному форматі був перекладений англійською мовою. Презентувала путівник і ознайомила з новими музейними експозиціями співавторка згаданих проєктів – старша наукова співробітниця М. Юкальчук. Англомовний переклад путівника зробила старша наукова співробітниця О. Сивак. 

Дизайн та виготовлення експозиції «Пирогов і Україна» виконано на базі типографії «Друк плюс» (ФОП О. Добрянська) Там само за підтримки Вінницької міської ради в рамках Програми розвитку туризму Вінницької територіальної громади на 2021-2023 рр. видрукувано тираж нового путівника.

Презентацію музейного видання «За рецептами Миколи Пирогова» провів його автор – старший науковий співробітник О. Кланца. Він також представив новий музейний проєкт – квестовий аудіогід «Цілюща аптека Чудесного лікаря».

У програмі дня велике зацікавлення відвідувачів викликала зустріч з ресторатором і медиком В. Сіверчуком, який добровольцем пішов на фронт під час воєнних дій на сході України (АТО/ООС) і взяв безпосередню участь в організації там воєнної медичної допомоги у складі медичної служби ЗСУ, продовживши на практиці втілювати «Начала…», розроблені М. І. Пироговим півтора століття тому.

Серед окремих локацій «Пироговського пікніка» у його учасників викликали майстер-клас О. Павлової з приготування відновлювального супу з моркви, «золотої» каші, тонізуючого напою з трав та перевернутого яблучного пирога, а також майстер-клас з домедичної допомоги, організований Вінницьким обласним Товариством Червоного Хреста України, майстер-класи в рамках АртКлубу «Твори з BYVI».

У пироговському меморіальному саду проводився художній пленер і майстер-клас живопису від Олександра Никитюка (ГО «Лабораторія актуальної творчості»).

Багато відвідувачів мали змогу «почаювати разом з Миколою Івановичем Пироговим» на терасі його будинку (Миколу Івановича з успіхом представив актор Вінницького обласного муздрамтеатру ім. М. Садовського Артур Константинов), якому допомагали у традиційному історичному українському вбранні XIX ст. співробітниці музею.


































 

 

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна