Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Історія створення музею Аудіогід "Садиба Вишня М. І. Пирогова" Квест "Цілющі джерела Чудесного лікаря" Науково-практична конференція педагогів Стародавні ікони - дарунок для музею Музей привітав 9-мільйонного відвідувача Пироговський пікнік 2024 Відвідування музею іноземними дипломатами Пироговський пікнік 2023 Ювілей. Музею - 75 років Навчання музейних наукових співробітників на базі пироговського меморіалу Травень 2022. Прикрашаємо садибу Вишня Садиба Вишня: туристичний магніт регіону День єднання Науково-практична конференція 2021 р. 211 років від дня народження М.І. Пирогова Співпраця з Вінницьким торговельно-економічним інститутом Богослужіння у День Св. Миколая Чудотворця 22.05.2023 р. День Св. Миколая Чудотворця (6.12.2023 р.) Урочисте богослужіння у День Св. Миколая Чудотворця 19.12.2022 р. Богослужіння у День Св. Миколая Чудотворця 22.05.2022 р. Алея життя Музей на Дні міста - 2021 Пироговський пікнік 2021 р. Орден Єфрема Йосиповича Мухіна Пирогову і пироговцям Проєкт першої домедичної допомоги «Lifeguards» Благодійна допомога Національному музею М.І. Пирогова 300 троянд для садиби Пирогова

Пироговський пікнік 2023

 

10 вересня 2023 р. у Національному музеї-садибі М. І. Пирогова відбувся другий в історії «Пироговський пікнік». Він, як і попередній (2021 р.) привернув увагу широкого кола відвідувачів, серед яких були не лише вінничани, а й жителі різних регіонів України, для яких наше місто стало гостинним і рідним за останніх півтора року. Цьогорічний захід був різноплановим і, серед усього, ставив мету ознайомити присутніх з новими музейними експозиціями, новим виданням путівника. Здійснювався збір благодійних коштів для підтримки ЗСУ. Благодійників і усіх гостей пригощали яблуками з пироговського меморіального саду.

Напочатку заходу гостям був представлений новий експозиційний розділ «Пирогов і Україна», який зустрічає відвідувачів при вході до будинку-музею видатного хірурга.

Як ніколи актуальними в останні роки стали питання воєнно-польової медицини. Загальновідомо, геній медицини М. І. Пирогов, останній період життя якого були тісно пов'язаний з Україною і, зокрема, з Вінниччиною, у ті роки створив «Начала» (основи) цієї галузі лікарської допомоги. Тому працівники музею організували експозиційну виставку «Воєнно-польова хірургія від Пирогова до сьогодення», у якій стисло закцентували увагу глядачів на особистостях тих людей, які створили цю науково обґрунтовану систему допомоги пораненим і хворим під час війни і зреалізували її на практиці – від пироговських часів дотепер. Серед них, – немало українців, – як учених, так і практичних лікарів і медиків, багато з яких, віддали своє життя заради спасіння людей. На ознайомлення з експозицією прийшла мати нашої землячки Яни Рихліцької – волонтерки, бойової медикині стабілізаційного пункту 93-ї  бригади «Холодний Яр», яка загинула під обстрілом у автомобілі «швидкої» під час евакуації військових у Бахмуті. На виставці представлені особисті речі Яни Рихліцької, передані матір’ю.

Ще одна оновлена експозиційна виставка знайомить відвідувачів зі сторінками історії музею, який 9 вересня 2023 року відзначив 76-ту річницю від дня відкриття.

Обидві виставки створені за підтримки і благодійної допомоги СТОВ АФ «Ольгопіль» Каленича П. С.

Потім відвідувачі були ознайомлені з новим виданням музейного путівника, у якому, зокрема, відображено оновлену впродовж останнього десятиріччя експозицію будинку-музею. Путівник вперше у повному форматі був перекладений англійською мовою. Презентувала путівник і ознайомила з новими музейними експозиціями співавторка згаданих проєктів – старша наукова співробітниця М. Юкальчук. Англомовний переклад путівника зробила старша наукова співробітниця О. Сивак. 

Дизайн та виготовлення експозиції «Пирогов і Україна» виконано на базі типографії «Друк плюс» (ФОП О. Добрянська) Там само за підтримки Вінницької міської ради в рамках Програми розвитку туризму Вінницької територіальної громади на 2021-2023 рр. видрукувано тираж нового путівника.

Презентацію музейного видання «За рецептами Миколи Пирогова» провів його автор – старший науковий співробітник О. Кланца. Він також представив новий музейний проєкт – квестовий аудіогід «Цілюща аптека Чудесного лікаря».

У програмі дня велике зацікавлення відвідувачів викликала зустріч з ресторатором і медиком В. Сіверчуком, який добровольцем пішов на фронт під час воєнних дій на сході України (АТО/ООС) і взяв безпосередню участь в організації там воєнної медичної допомоги у складі медичної служби ЗСУ, продовживши на практиці втілювати «Начала…», розроблені М. І. Пироговим півтора століття тому.

Серед окремих локацій «Пироговського пікніка» у його учасників викликали майстер-клас О. Павлової з приготування відновлювального супу з моркви, «золотої» каші, тонізуючого напою з трав та перевернутого яблучного пирога, а також майстер-клас з домедичної допомоги, організований Вінницьким обласним Товариством Червоного Хреста України, майстер-класи в рамках АртКлубу «Твори з BYVI».

У пироговському меморіальному саду проводився художній пленер і майстер-клас живопису від Олександра Никитюка (ГО «Лабораторія актуальної творчості»).

Багато відвідувачів мали змогу «почаювати разом з Миколою Івановичем Пироговим» на терасі його будинку (Миколу Івановича з успіхом представив актор Вінницького обласного муздрамтеатру ім. М. Садовського Артур Константинов), якому допомагали у традиційному історичному українському вбранні XIX ст. співробітниці музею.


































 

 

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна