Народився у м. Очакові Миколаївської області у 1913 р. Освіту отримав у семирічній трудовій школі у м. Одеса, потім поступив до Одеського морського технікуму. З 1935 по 1939 рр. навчався на лікувальному факультеті Одеського медичного інституту, а з червня 1939 до лютого 1940 рр. – на військовому факультеті Першого Харківського медичного інституту. Служив лікарем в Уральському військовому окрузі колишнього СРСР. Під час війни керував Санітарним відділом 22-ої армії (Калінінський, Північно-Західний, 2-й Прибалтійський фронти). З 1945 по 1950 рр. – начальник відділення Медичного відділу та офіцер мобілізаційного відділу ТаВО (м. Сімферополь).
З травня 1950 до вересня 1956 рр. А. К. Руденко очолював музей-садибу М. І. Пирогова. За роки роботи під керівництвом начальника А. К. Руденка (1950 - 1956) музей-садиба М.І. Пирогова як філія Військово-медичного музею, перебуваючи загалом близько 9 років (1947 - 1956) у віданні Міністерства оборони СРСР, продовжив свій розвиток у рамках визначеної концепції та сформованої на початку структури у складі будинку, садиби і склепу видатного хірурга, до якого був спроектований і споруджений окремий вхід. Поповнювалась фондове та експозиційне зібрання, яке збільшилось до 1060 музейних одиниць. Річна кількість відвідувачів у 1956 р. досягла 22 тисяч. Водночас з облаштуванням музейної бази належна увага приділялась розвитку садово-паркового господарства, яким опікувався увесь колектив.
У вересні 1956 р. А. К. Руденко призначений викладачем, а потім – заступником начальника військової кафедри Донецького медичного інституту ім. М. Горького. У 1963 р. звільнений зі служби у армії у званні полковника медичної служби і зарахований на посаду асистента кафедри соціальної гігієни і організації охорони здоров'я Донецького медичного інституту, де став завідувачем курсу історії медицини. У 1971 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «До історії розвитку кістково-пластичної хірургії при операціях на нижніх кінцівках» і був обраний на посаду доцента кафедри соціальної гігієни, організації охорони здоров'я з курсом історії медицини. За його ініціативи 21 лютого 1976 р. був створений музей історії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького. У 1980 р. музею було присвоєно звання «народний». У його колекції зібрані понад 2000 експонатів.
А. К. Руденко автор 34 наукових робіт, у т. ч. статей про життя та діяльність М. І. Пирогова. Має звання кандидата медичних наук. Нагороджений орденом Вітчизняної війни II ст., двома орденами Червона Зірка, орденом «Знак Пошани», медалями «За відвагу», «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.».
На фото: А. К. Руденко (у центрі ближнього ряду) з колективом музею (1955 р.).
