Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова Руский язык English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Експозиції Наукова діяльність Послуги Фотогалерея Контакти Державні закупівлі Оголошення
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Аптека Церква-некрополь Територія музею

Церква-некрополь М.І. Пирогова

Церква-некрополь М.І. Пирогова (Церква-усипальниця).
Церква-усипальниця М.І. Пирогова

Миколаївська церква-усипальниця М.І. Пирогова є складовою частиною Національного музею-садиби.

Д.І. Виводцев
Д.І. Виводцев
Після смерті М.І. Пирогова (5 грудня 1881 року) тіло вченого було набальзамовано петербурзьким лікарем Д.І. Виводцевим.

Для подальшого збереження останків покійного його дружина Олександра Антонівна придбала ділянку сільського цвинтаря, де було споруджено склеп. Спочатку над склепом збудували тимчасову каплицю, а незабаром О.А. Пирогова звернулась до єпископа Подільського і Брацлавського за дозволом на будівництво церкви над склепом. Такий дозвіл вона отримала. Взимку 1882 року в урочистій обстановці відбулося закладення храму, будівництво якого проводилось за проектом київського академіка архітектури В.І. Сичугова.

Храм споруджений над усипальницею вченого в 1885 році, освячений на честь святителя Миколи Чудотворця, який вважається одним з самих великих і шанованих святих.

М.І. Пирогов у труні
М.І. Пирогов у труні.

З 1980 по 1985рр. проводилися ремонтно-відбудовчі та реставраційні роботи церковного комплексу, а з 1992 по 1997 рр. - реставраційні роботи внутрішнього інтер’єру: монументального живопису, іконостасу, ікон і ін. В цілому вдалось відтворити первісний вигляд церкви-некрополя М.І.Пирогова.

У святкові дні і знаменні пироговські дати у церковному комплексі відправляються богослужіння, звучать духовні твори М.Д. Леонтовича, Д.С. Бортнянського, К.Г. Стеценка, П.І. Чайковського, лунають дзвони.

Продивитися фотогалерею >>

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна