Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Музей-аптека М. І. Пирогова Церква-некрополь Територія музею

Цитата

"Самые счастливые результаты я получил из моей практики в деревне"

Н.И. Пирогов


Музей - аптека М.І. Пирогова

1870 року для кращого забезпечення своїх пацієнтів ліками М. І. Пирогов отримав дозвіл на відкриття у своїй садибі Вишня аптеки, яка була першою сільскою аптекою на Поділлі.

У садибі Микола Іванович вирощував лікарські рослини, які слугували сировиною для виготовлення багатьох ліків.

Часто на рецептах М. І. Пирогова зустрічається позначка «рrо раuреr» (для бідного). У його аптеці ліки з такою позначкою відпускалися безкоштовно.

В експозиції музею-аптеки представлене аптечне начиння другої половини XIX століття, спеціальний посуд для зберігання ліків.

Експонуються старовинні ваги, рецептурні бланки (сигнатури) з написом: «Аптечне відділення М. І. Пирогова в селі Вишня», його рецепти, довідники з фармакології того часу.

Біля столу для приготування ліків фігура аптекаря (у натуральну величину). Відтворена також операційна і приймальня М. І. Пирогова.

 

Переглянути фотогалерею >>

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна