Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Музей-аптека М. І. Пирогова Церква-некрополь Територія музею

Цитата

«Хто навчає, той також рухає науку уперед, а хто рухає її уперед, той також навчає». 

М. І. Пирогов.


Зала № 2

Навчання у Професорському інституті.

Навчання М.І. Пирогова у професорському інституті. Професор І.П. Мойєр.
Малюнки з препаратів М.І. Пирогова
Худ. Ф. Шлатер, 1832 р. Дерпт

З перших днів перебування у Дерпті М.І.Пирогов, окрім клініки, багато уваги приділяв практичному вивченню анатомії, а також експериментам на тваринах.

Його керівником був професор теоретичної і практичної хірургії І.П.Мойєр (1786-1858 рр.). Як вихователь, він був дуже чуйним і досвідченим наставником, людиною високої культури, чудовим музикантом. У вільний від занять час М.І.Пирогов залюбки відвідував сім’ю вчителя.

1829 року медичний факультет Дерптського університету присудив М.І.Пирогову золоту медаль за дослідження з перев’язування артерій, а 1832 року  він успішно захистив докторську дисертацію на тему: «Чи є перев’язування черевної аорти при аневризмі пахової ділянки легко виконуваним і безпечним втручанням?».

Після захисту дисертації М.І.Пирогов виїздить  до Німеччини, де протягом двох років удосконалює свої знання в клініках і лабораторіях провідних німецьких вчених.

Експозиційними акцентами цієї зали є оригінальні малюнки з препаратів М.І.Пирогова з його анотаціями, монографія дисертації, світлини та  праці  німецьких анатомів, фізіологів, хірургів Берлінської і Гетінгенської клінік, де стажувався М.І.Пирогов.

Зала 2. Навчання М.І. Пирогова у Професорському інституті (м. Дерпт). Фрагмент експозиції.
Титульна сторінка
докторської дисертації М.І. Пирогова. 1832 р.
Переглянути фотогалерею >>

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна