Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Музей-аптека М. І. Пирогова Церква-некрополь Територія музею

Цитата

«Люблю и уважаю молодость, потому что помню свою»
(надпись на портрете, подаренном Пироговым студентам Киевского университета в 1861 г.)

«Служите верно науке и правде и живите так, чтобы состарившись, могли безупречно вспоминать вашу и уважать чужую молодость»
(речь Н.И. Пирогова при прощании со студентами университета св. Владимира)


Зала №6

М.І. Пирогов – попечитель навчальних округів, керівник Професорського інституту за кордоном

М.І. Пирогов – попечитель учбових округів (Одеського учбового округу).
Збірка літературно-педагогічних статей  М.І. Пирогова

Повернувшись з Кримської війни, М.І.Пирогов звернувся з проханням про відставку і перейшов на адміністративно-педагогічну роботу. 1856 року його призначили попечителем Одеського навчального округу.

Прийнявши нові повноваження, він розгорнув енергійну діяльність. В Одесі на базі Рішельєвського ліцею був створений перший на півдні теперішньої України Одеський університет.

Однак з низки суб’єктивних причин вчений змушений був залишити Одесу.

В липні 1858 року його перевели на таку ж посаду до Києва. М.І.Пирогов не зрадив своїм принципам. Він посприяв відкриттю недільних шкіл, у забезпеченні роботи яких активну участь взяли Т.Г.Шевченко і М.П.Драгоманов, студенти Київського університету Св. Володимира.

Діяльність попечителя призвела до конфлікту з Київським генерал-губернатором і його оточенням. 13 березня 1861 року М.І.Пирогова звільнили з посади.

З Києва М.І.Пирогов з сім’єю переїхав до придбаної ним неподалік Вінниці садиби. 1862-1866 роки Микола Іванович провів у відрядженні за кордоном. Йому запропонували керувати стажуванням молодих вчених різних спеціальностей на базі європейських університетів. М.І.Пирогов детально вивчав організацію тогочасної університетської освіти, опублікував важливу наукову працю «Основи загальної воєнно-польової хірургії» (1865 р).

Проживаючи у Німеччині, виїздив до пораненого Джузеппе Гарібальді, оглянув його, встановив характер поранення і порадив дієвий метод лікування, який посприяв одужанню пацієнта.

Від 1866 року остаточно оселився у своєму маєтку Вишня.

Матеріали експозиції розкривають адміністративно-педагогічну діяльність М.І.Пирогова в Одесі, Києві та за кордоном, представлені світлини, документи, твори живопису і графіки, які відображають події того періоду.


Зала 6. Фрагмент експозиції.


Переглянути фотогалерею >>

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна