Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Музей-аптека М. І. Пирогова Церква-некрополь Територія музею

Цитата

«Для докорінного перетворення будь-чого потрібні не самі лише нові закони, а нові люди…»

М. І. Пирогов.


Зала №1. Головний корпус

Дитинство та юність М.І. Пирогова

Московський університет

Картина М.І. Пирогов з нянею Катериною Михайлівною.
М.І. Пирогов з нянею
Катериною Михайлівною.
Картина худ. А. Сороки.

Геніальний лікар, видатний вчений, педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов залишив глибокий слід у історії науки, медицини, педагогіки і культури.

Його життя і діяльність пронизані невичерпною любов‘ю до свого народу і є прикладом служіння ідеалам правди, добра, гуманізму. Останні 20 років М.І. Пирогов прожив у своїй садибі Вишня, що поблизу Вінниці. 9 вересня 1947 року тут відкрито музей.

М.І. Пирогов народився 13 листопада (25 листопада за н.с.) 1810 року в Москві, у родині військовослужбовця І.І. Пирогова.

Любов до медицини йому прищепив професор Є.О. Мухін. У чотирнадцять років Микола Пирогов став студентом медичного факультету Московського університету. Серед вчителів і наставників М.І. Пирогова було багато чудових педагогів. Це, насамперед, професори Є.О. Мухін, М.Я. Мудров, Х.І. Лодер, О.О. Іовський. За роки навчання в університеті Микола Іванович взяв все краще, що могла йому дати вітчизняна наука і такі передові західноєвропейські вчені і просвітителі як Руссо, Вольтер, Мажанді.

1828 року вісімнадцятирічний Пирогов успішно закінчує Московський університет і направляється до міста Дерпт (нині Тарту, Естонія) для підготовки до професорської діяльності.

В експозиції представлені картини, документи, світлини, підручники, по яких навчалися студенти-медики у ХІХ ст., скульптурні портрети М.І.Пирогова та його вчителів.  

Зала 1. Фрагмент експозиції.
М.І. Пирогов. Скульптурний бюст. Скульптор І. Крестовський.
 
Зала 1. Фрагмент експозиції.
Скульптурні бюсти:
М.В. Ломоносов, Є.О. Мухін, М.Я. Мудров.

Переглянути  фотогалерею >>

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна