Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Адреса, транспорт, контакти Інформація для відвідувачів Наукова діяльність, друковані видання Експозиції Фотогалерея До 75-річчя Національного музею-садиби М.І. Пирогова Державні закупівлі
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Музей-аптека М. І. Пирогова Церква-некрополь Територія музею

Вестибюль

М.І. Пирогов на театрі франко-прусської і російсько-турецької війн.

М.І. Пирогов і С.П. Боткін в госпіталі, 1877р. Худ. І. Тихий
М.І. Пирогов і С.П. Боткін в госпіталі, 1877р. Картина худ. І. Тихого

1870 року Товариство Червоного Хреста запросив М.І. Пирогова оглянути госпіталі, перев’язочні пункти і сформулювати свої висновки щодо організації допомоги пораненим і хворим під час франко-прусської війни.

Повернувшись з поїздки, М.І.Пирогов опублікував «Звіт про відвідування воєнно-санітарних установ у Німеччині, Лотарингії і Ельзасі 1870 року». 7 років по тому, за дорученням Товариства Червоного хреста, Пирогов оглянув медичні установи на театрі воєнних дій на Балканах (в Болгарії і Румунії).

Матеріали спостереження М.І.Пирогов виклав у праці «Воєнно-лікарська справа і приватна допомога на театрі війни в Болгарії і в тилу діючої армії в 1877-1878 рр.».

Ці праці, які стали наступним етапом розвитку воєнно-польової хірургії і увійшли до скарбниці світової медичної літератури, представлені в експозиції. Для розкриття теми використані також твори образотворчого мистецтва.


Переглянути фотогалерею >>


М.І. Пирогов. «Звіт про відвідування  воєнно - санітарних  установ  у  Німеччині, Лотарингії  і  Ельзасі  1870 року».   Титульна  сторінка пуб-лікації.

М.І. Пирогов на театрі франко-прусської і російсько-турецької війн.
 

2
М.І. Пирогов. «Воєнно-лікарська  справа і при-ватна допомога на театрі війни в Болгарії і в тилу діючої армії в 1877 - 1878 рр.». Титульна сторінка публікації.

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006-2019 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна