Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова Руский язык English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Експозиції Наукова діяльність Послуги Фотогалерея Контакти Державні закупівлі Оголошення
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Аптека Церква-некрополь Територія музею

Цитата

«Люблю и уважаю молодость, потому что помню свою»
(надпись на портрете, подаренном Пироговым студентам Киевского университета в 1861 г.)

«Служите верно науке и правде и живите так, чтобы состарившись, могли безупречно вспоминать вашу и уважать чужую молодость»
(речь Н.И. Пирогова при прощании со студентами университета св. Владимира)


Зала №6

М.І. Пирогов – попечитель учбових округів

Заслуги М.І. Пирогова на ниві народної освіти не менш значні, ніж у медицині.

М.І. Пирогов – попечитель учбових округів (Одеського учбового округу).
Збірка літературно-педагогічних статей  М.І. Пирогова

1856 року з’являється його оригінальна стаття „Питання життя”, яка привернула увагу передової громадськості до важливих питань освіти і виховання.    М.І. Пирогова призначено попечителем Одеського учбового округу.

Взявши на себе нові обов’язки, він розвинув енергійну діяльність.

Однак прогресивні переконання попечителя і відповідні його дії суперечили поглядам реакційних кіл, і вчений змушений був залишити Одесу.

В липні 1858 року його переводять на таку ж посаду до Києва. І тут               М.І. Пирогов не зраджує своїм принципам. Він виступає проти підкупів, користолюбства, сприяє відкриттю недільних шкіл. Діяльність попечителя призводить до конфлікту з Київським генерал-губернатором і його оточенням.  13 березня 1861 року його було звільнено з цієї посади.

З Києва М.І. Пирогов з сім’єю переїздить в незадовго до цього придбану ним садибу в селі Вишня. 1862-1866 роки М.І. Пирогов проводить за кордоном. Йому доручили керувати молодими російськими вченими різних спеціальностей, які готувалися посісти кафедри у вітчизняних університетах. Проживаючи у Німеччині, він виїжджав до пораненого Джузеппе Гарібальді – керівника національно-визвольного руху за об’єднання Італії. Оглянувши його, хірург встановив дійсний характер поранення і порадив свій метод лікування, завдяки якому Гарібальді незабаром одужав.

Картина М.І. Пирогов у Джузеппе Гарібальді. Худ. К. Кузнецов
М.І. Пирогов у Джузеппе Гарібальді.
Картина худ. К. Кузнєцова


Перебуваючи за кордоном, вчений багато пише про університетську освіту, видає важливу наукову працю „Начала загальної воєнно-польової хірургії”. З 1866 року М.І. Пирогов остаточно поселяється у своєму маєтку.

Продивитися фотогалерею >>

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна