Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова Руский язык English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Експозиції Наукова діяльність Послуги Фотогалерея Контакти Державні закупівлі Оголошення
Зала №1 Зала №2 Зала №3 Зала №4 Зала №5 Зала №6 Зала №7 Зала №8 Зала №9 Зала №10 Вестибюль Аптека Церква-некрополь Територія музею

Цитата

«Для коренного преобразования чего бы то ни было нужны не одни новые законы, а новые люди…, первое и главное условие прогресса есть твердая вера в образовательную, творческую силу человеческой личности»

Н. И. Пирогов.


Експозиція музею

Експозиція музею займає площу понад 1,2 тис. м2, де розміщено 1,5 тис. експонатів. Кожен експонат, представлений тут, свідчить не тільки про життя і діяльність Миколи Івановича, але і відображає той історичний час, в якому жив великий вчений.

Відвідувачі музею мають унікальну можливість ознайомитися з медичними інструментами, що використовувалися в практиці тодішніх лікарів, переглянути старовинні друкарські видання, відчути дух і атмосферу минулої епохи. Сьогодні в музеї представлені всі відомі праці Пирогова, а також його рукописи, особисті речі, література про нього. Збір наукової і епістолярної спадщини М. І. Пирогова відбувався в 20 архівах, багатьох книгосховищах та приватних колекціях України і зарубіжжя. Експозиція музею постійно поповнюється новими матеріалами і документами.

Своєрідною репродукцією професійного життя Пирогова є музей-аптека, а справжньою святинею – склеп з набальзамованим тілом М. І. Пирогова. Систематичні ребальзамаційні роботи дозволяють зберігати тіло у задовільному стані.

Важко в декількох словах описати всі представлені експонати і визначні пам'ятки музею. Тому, для детальнішої інформації, пропонуємо Вам вибрати розділ, що цікавить Вас, а ще краще відвідати садибу Миколи Івановича і разом з досвідченими екскурсоводами здійснити подорож по окремих об'єктах і експозиційних залах музейного комплексу.

Експозиції музею-садиби М.І. Пирогова. Вінниця, Україна. Церква-некрополь Церква-некрополь Аптека Аптека

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна